Na czym to polega?

Kosmetyczne wybielanie zębów to zabieg polegający na zastosowaniu specjalistycznego żelu wybielającego oraz lampy LED, która aktywuje jego działanie nie uszkadzając szkliwa. Podczas naświetlania składniki żelu utleniają powstałe na zębach przebarwienia, zarówno te świeże związane z np. z codziennym piciem kawy, paleniem papierosów jak i te zgromadzone w ciągu kilku lat.

Nie bez znaczenia jest światło lampy LED, dlatego korzystamy z najwyższej jakości lamp Futura 2400, które jako nieliczne produkowane są w całości w Stanach Zjednoczonych.

Żel aplikujemy trzykrotnie w cyklach 15 minutowych. Już po pierwszym cyklu zobaczysz różnicę w kolorze zębów. Zachęcamy Cię jednak do wytrwania 45 minut na naszym wygodnym fotelu aby zobaczyć pełen efekt.

Zabieg jest całkowicie bezbolesny i bezpieczny. Nie powoduje nadwrażliwości zębów po zabiegu. To zasługa naszych żeli, które mają niskie stężenie substancji aktywnych i podczas zabiegu wydziela się się mniej niż 0,1% nadtlenku wodoru. Dzięki temu zabieg można powtarzać z dowolną częstotliwością ale z doświadczenia wiemy, że efekt utrzymuje się nawet do 8 miesięcy.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania, zalecamy jednak aby przed wizytą zjeść posiłek ponieważ po zabiegu, przez min 3 godziny należy powstrzymać się od jedzenia i picia innych płynów niż woda.

Dobrą kawą poczęstujemy Cię u nas w salonie przed zabiegiem!

Wzmożony efekt naszego wybielania uzyskasz również, jeżeli wcześniej usuniesz z zębów kamień. Warto wiedzieć, że raz w roku w ramach NFZ można bezpłatnie wykonać usuwanie kamienia nazębnego.

Podczas 45m zabiegu możesz się zrelaksować słuchając naszej playlisty ale jeśli nie masz pewności, czy trafimy w Twoje gusta muzyczne, zabierz ze sobą słuchawki.

Wskazania po zabiegu

1.

Przez pierwsze trzy do sześciu godzin zalecamy picie wody mineralne , bez cytryny, bez dodatków. Tkanka szkliwa będzie jeszcze pod wpływem żelu co może prowadzić do większej podatności zębów na czynniki barwiące.

2.

Przez kolejne 48 godzin zalecamy stosowanie tak zwanej „białej diety”. Oznacza to, że w tym czasie należy unikać kolorowych produktów, szczególnie buraków, papryki, kolorowych zup, a także owoców wydzielających soki (jagody, truskawki, jabłka, cytrusy). Unikaj również orzechów gdyż mają właściwości barwiące. Należy również odmówić sobie czarnej kawy oraz czerwonego wina i papierosów.

3.

Po zabiegu możesz stosować dowolną pastę do zębów. W naszym salonie znajdziesz również produkty, które podtrzymują efekt wybielania.